When Broken Glass Floats

Chanrithy Him overlevde som barn Røde Khmers herjinger i 70-tallets Kambodsja.

Boken hun i ettertid har skrevet om oppveksten under Røde Khmer, har hun kalt When Broken Glass Floats. Ved å lese denne skildringen får vi innsikt i de grusomheter Pol Pot og hans folk sto for. Vi får inngående kjennskap til hvordan det var å vokse opp under dette regimet. Gjennom hennes barneøyne får vi beskrevet Kambodsjas nære og grusomme historie, og vi får innblikk i de prøvelser Khmer-folket har gjennomgått.

Anbefales som lektyre i forbindelse med kulturreiser til landet generelt, men spesielt i forbindelse med besøk på The Killing Fields og Tuol Sleng Genocide museum i Pnom Pehn.

Se nettsiden hennes her
Mette S. Fjeldheim

Kulturjournalist, skribent og grunnlegger av Reiselykke. Jeg forsøker å inspirere til ansvarlig turisme gjennom mine artikler om reiser i kultur og natur, smak og litteratur.

error: Content is protected !!